Kompas

Lecę do USA!

Potwierdzone info

Lecę do Stanów Zjednoczonych! Coś, co jeszcze jakiś czas temu pozostawało w strefie marzeń, już niedługo stanie się faktem! Mimo, że wizę otrzymałem już jakiś czas temu, ciągle nie do końca jestem przekonany, że to dzieje się naprawdę. Serio. Chyba dopiero, kiedy pierwszy raz postawię stopę na kontynencie Ameryki Północnej ogarnę, co tak naprawdę się wydarza.

Camp America

Odstawiam autostop na bok!

Po dwóch latach autostopowania przyszedł czas na zmianę kierunku i sposobu podróży. Oczywiście nie porzucam autostopu, broń Cię Boże! Po prosto póki co odstawiam tę formę podróżowania na bok. Poza tym w większości stanów USA stopowanie jest nie tyle co zabronione, co kultura autostopowania prawie nie istnieje. Niestety. Mimo, że nie udało mi się wziąć udziału w Krakostopie, choć bardzo chciałem, jestem zadowolony z tegorocznej majówki (klik). Czy będę zadowolony z tegorocznych wakacji? Wszystko wskazuje na to, że tak!

Sesję trzeba zdać

Decyzja wtedy podjęta przynosi ze sobą szereg nieprzewidzianych zmian. Ponieważ wylatuję już 17 czerwca, a sesja zaczyna się dopiero dwa dni później, warto zdać wszystko najlepiej jeszcze przed wylotem. Ewentualnie po powrocie we wrześniu, chociaż tego bym nie chciał. Oczywiście nie obyło się bez pytań ze strony prowadzących, w stylu: „A co to za wyjazdy w trakcie roku akademickiego!? I że jakieś indywidualne terminy by Pan chciał?” Na szczęście wszystko jest do dogadania. Mniej lub bardziej.

 

Ostatnie dwa tygodnie w Polsce

Lubię ten dreszczyk emocji, który towarzyszy każdemu krokowi w nieznane. Myślami jestem już trochę po drugiej stronie globu. Niby wiem, czego powinienem się spodziewać, ale mimo wszystko. Tyle pytań. Czy nie zgubię się na lotnisku? Czy bezpiecznie dotrę na camp? Czy poradzę sobie z angielskim? A jeśli zapomnę czegoś spakować? Czy podróżować po wschodnim, czy po zachodnim wybrzeżu USA? Czy to będą wakacje życia? Na te i inne pytania odpowiem sobie już niedługo. Tymczasem trzeba wracać na ziemię. Sesja is coming! Trzymajcie za mnie kciuki, żebym nie musiał oglądać Yellowstone z notatkami w ręce!

Rysy korona gór polski

Siemanko! Ja jestem Karol, a Ty właśnie odwiedzasz moje miejsce w sieci. Znajdziesz tu informacje ze świata (mojego), kilka opinii i trochę faktów, o tym gdzie bywam i co odwiedzam. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, kliknij tutaj.

Jeśli masz chwilę, zerknij tu:

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments