Targi Camp America w Krakowie 2018! Poradnik! Jak dostać pracę w USA?

Już pod koniec stycznia odbędą się największe Targi Camp America w Krakowie! Do Polski przyjadą Dyrektorzy campów z całych Stanów Zjednoczonych! Jest to niepowtarzalna okazja na dostanie pracy od ręki, bez zbędnych formalności. Przyjdź i dowiedz się, że najbliższe wakacje spędzisz w USA! Oto poradnik, w którym dowiesz się, jak najlepiej przygotować się do tego wydarzenia?

Kto może wziąć udział w Targach?

W krakowskich Targach może wziąć udział każdy, kto chce spędzić najbliższe wakacje w Stanach Zjednoczonych i ma ukończone 18 lat. Zarówno osoby, które już aplikują na program Camp America, ale nie dostały jeszcze placementu (miejsca pracy na campie) jak i osoby, które jeszcze nie wypełniły aplikacji mogą przyjść na to wydarzenie.

Kiedy i gdzie odbywają się Targi Camp America?

Targi Camp America w Krakowie odbędą się w poniedziałek 29 stycznia 2018 o godzinie 12:00 w Hotelu Holiday Inn, ulica Wielopole 4. Najlepiej wysiąść na przystanku Poczta Główna.

Co trzeba zrobić?

Pierwszą i najważniejszą czynnością jest zarejestrowanie się na Targi Camp America Kraków 2018 poprzez wypełnienie formularza:

https://www.campamerica.pl/targi-rejestracja

Wypełnianie formularza

Na początku formularza znajduje się pytanie: „Czy zarejestrowałeś się już w systemie zgłoszeniowym Camp America?

Jeśli wypełniałeś już aplikację, prawdopodobnie przeszedłeś przez te dwa punkty i możesz przejść dalej. Natomiast jeśli ten krok jest dopiero przed Tobą, napisz do mnie na fanpage: http://www.facebook.com/hulajnogapnm/ a wyślę Ci pomocne porady i artykuły jak najprościej i najlepiej wypełnić aplikację, aby była ona atrakcyjna dla Twojego przyszłego pracodawcy. Nie oszukujmy się, na Targach każdy Dyrektor campu przejrzy przynajmniej kilkadziesiąt aplikacji i jeśli Twoja będzie taka sama jak wszystkie inne, to Twoje szanse na znalezienie pracy na Targach będą po prostu niewielkie.

Poprawne wypełnienie aplikacji jest kluczowe, ponieważ tak naprawdę jest to Twoje CV, które pokazujesz Dyrektorowi na miejscu! Wydrukowaną aplikację przynosisz ze sobą na Targi Camp America.

Ważne! Jeśli jesteś z Krakowa, przy wypełnianiu aplikacji zaznacz mnie jako swojego konsultanta.

Drugie pytanie brzmi: „Czy dokonałeś wpłaty pierwszej raty?

Pierwsza rata wynosi 299 zł i możesz ją wpłacić bezpośrednio w formie gotówki na Targach, kiedy otrzymasz miejsce pracy. Możesz to również zrobić od razu, przy wypełnianiu aplikacji przez internet. Jeśli nie znajdziemy dla Ciebie pracy, ta kwota zostanie Ci w całości zwrócona!

Wpłata pierwszej raty zwiększy Twoje szanse na dostanie zaproszenia na udział w Targach Camp America w Krakowie. Niestety liczba miejsc jest ograniczona, dlatego nie wszyscy zostaną zaproszeni. W pierwszej kolejności zapraszani są ci, którzy mają poprawnie wypełnioną aplikację, dlatego należy się do tego sumiennie przyłożyć. Może wydawać Ci się to skomplikowane, ale z moją pomocą na pewno dasz sobie radę!

W dalszej części formularza uzupełniasz swoje dane osobowe, takie jak imię i nazwisko, data urodzenia itd. Następnie pojawia się pytanie z jakiego miasta przyjeżdżasz i jeśli z Krakowa lub okolic, przy wypełnianiu aplikacji zaznacz mnie jako swojego konsultanta. Pozwoli nam to na późniejsze umówienie się na interview. Następnie pojawia się tam również pole:

Który konsultant zachęcił Cię do uczestnictwa w Targach?

Bardzo proszę zjedź na sam dół, znajdź i zaznacz moje imię i nazwisko: Karol Rajda. Pozwoli to na określenie kto pomagał w procesie otrzymania pracy na Targach. Żeby nie zapomnieć już teraz po zaznaczeniu mnie w okienku, napisz do mnie wiadomość na fanpage: http://www.facebook.com/hulajnogapnm/ że zaznaczyłeś moje imię i nazwisko, a później wróć do wypełniania formularza. Od razu będę mógł odpowiedzieć na Twoje wszystkie pytania! Przy okazji dostaniesz ode mnie nie tylko kompleksową pomoc w wypełnieniu aplikacji, ale też kilka cennych porad co do samej rozmowy z Dyrektorami, których nie znajdziesz tutaj.

 

Następnie wybierz realną datę wylotu do Stanów. Jeśli jesteś studentem, weź pod uwagę datę rozpoczęcia sesji egzaminacyjnej. Ostateczna data wylotu to 25 czerwca, więc prawdopodobnie będziesz musiał przenieść część egzaminów na po powrocie. Tak naprawdę wszystko zależy od Twojej uczelni oraz od prowadzących. Pamiętaj! Im wcześniejsza data, tym masz większą szansę na wyjazd. Część campów w Stanach zaczyna pracować już w maju, dlatego jeśli dasz radę, zaznacz możliwie wczesną i realną datę. W razie, gdyby później coś się zmieniło, będziesz mógł ją zmienić w aplikacji.

Campower, czy Counsellor?

Jeśli chodzi o programy, w których mógłbyś wziąć udział, masz trzy opcje do wyboru: Campower, Counsellor oraz Special Needs Counsellor. Opisy poszczególnych programów znajdziesz tutaj:

https://www.campamerica.pl/campower-opis-programu/

https://www.campamerica.pl/article,22,camp_america_counsellor_opis

https://www.campamerica.pl/special-needs-counselor/

Generalnie podstawowy podział polega na tym, że Campower wykonuje jakieś prace na campie, takie jak na przykład praca w kuchni, gotowanie, zmywanie, pranie, sprzątanie, wywożenie śmieci, koszenie trawy lub wymienianie żarówek, a Counsellor opiekuje się dziećmi. Special Needs Counsellor opiekuje się osobami z różnym stopniem niepełnosprawności.

W ostatnim punkcie zaznaczasz obszary, w których mógłbyś pracować lub w których masz doświadczenie. Pamiętaj, że im więcej zaznaczysz, tym większa szansa, że dostaniesz zaproszenie na Targi Camp America w Krakowie 2018, a w konsekwencji zdobędziesz miejsce pracy! Nawet jeśli nigdy nie kosiłeś trawy, zaznacz, że możesz to robić. Jeśli pierzesz ubrania lub zmywasz naczynia po posiłku, zaznacz, że nie tylko mógłbyś to robić, ale też, że jesteś doświadczony w tych obszarach.

Co trzeba zabrać na Targi Camp America?

Jeśli poprawnie wypełniłeś formularz i uzupełniłeś aplikację, w ciągu od kilku, do kilkunastu dni powinieneś otrzymać na maila, który podałeś zaproszenie na Targi Camp America w Krakowie. Najszybciej maila z zaproszeniem otrzymują osoby z właściwie wypełnioną aplikacją.

Wydrukowane zaproszenie na Targi przynosisz ze sobą!

Nie zapomnij także zabrać wydrukowanego CV, czyli aplikacji.

Jeśli jesteś studentem, weź ze sobą legitymację studencką i dowód osobisty, a jeśli nie, sam dowód.

Jeśli nie wpłaciłeś pierwszej raty online, nie zapomnij 299 zł w gotówce,.

Poza tym zaopatrz się w długopis i szeroki uśmiech!

Przyszedłem na Targi, co dalej?

Zapytaj Pani w recepcji hotelu, w której sali odbywa się wydarzenie i udaj się tam. Zrób to odpowiednio wcześnie, ponieważ uczestników wydarzenia jest naprawdę sporo i każdy chce otrzymać miejsce pracy w USA. Mimo, iż Targi Camp America Kraków zaczynają się w południe o 12:00, przyjdź z kilkugodzinnym wyprzedzeniem. Jeśli zrobisz to odpowiednio wcześnie i zajmiesz miejsce w kolejce przed wszystkimi, będziesz szczęśliwcem, który jako pierwszy usiądzie do rozmowy z Dyrektorem i będzie mieć największą szansę na dostanie pracy. Z każdą godziną chętnych będzie przybywać, a miejsc pracy ubywać, dlatego tak ważna jest wcześniejsza obecność. Godzina 9:00 to absolutne minimum!

Gdy już staniesz w kolejce

Gdy już staniesz w kolejce i setny raz przejrzysz swoją aplikację, w pewnym momencie otrzymasz listę campów, do których możesz starać się o pracę. Przy każdym campie znajdziesz numerek, opis, kogo poszukują oraz datę, kiedy dany camp się zaczyna i kończy. W tym momencie przyda Ci się długopis, żeby odrzucić te, które Ci nie odpowiadają. Jedne są przeznaczone tylko i wyłącznie dla chłopców, inne tylko dla dziewczynek. Inne z kolei mogą nie zgadzać się z Twoja planowaną datą wylotu do USA. Po odrzuceniu kilkunastu z nich zdecyduj, na którym chciałbyś najbardziej pracować. Następnie zrób gradację i ustal kolejne campy, do których pójdziesz, jeśli okaże się, że nie otrzymałeś placementu.

Po magicznym 3, 2, 1, 0, START!

Ruszasz w stronę swojego wymarzonego campu oznaczonego konkretnym numerkiem. Kiedy przyjdzie Twoja kolej przywitaj się z Dyrektorem, daj mu do wglądu swoją wydrukowaną aplikację i szeroko się uśmiechaj. Na widok ich pozytywnej energii będzie to naturalny odruch, dlatego o nic się nie martw. Przedstaw się, opowiedz o sobie , o swoich zainteresowaniach i o swoim doświadczeniu. Wysoce prawdopodobne jest, że to wszystko zawarłeś już w aplikacji, ale Dyrektorzy wolą to od Ciebie usłyszeć i sprawdzić, czy to co napisałeś jest prawdą. Oni z kolei opowiedzą o swoim campie, o warunkach pracy jakie Ci proponują i jeśli wszystko będzie w porządku, zapytają, czy chcesz spędzić najbliższe wakacje u nich. Po krótkiej rozmowie, jeśli Twoja aplikacja będzie odpowiadać Dyrektorowi, podpiszesz kontrakt i otrzymasz miejsce pracy w USA!

Otrzymałem Placement!!!

Gratuluję! Teraz jeszcze tylko kilka formalności i Twój wyjazd do USA właśnie staje się faktem! Po rozmowie zostaniesz skierowany do tzw. „Processing Room”, czyli miejsca, w którym dowiesz się jakie kroki powinieneś podjąć dalej. Zostaniesz poinstruowany jakie dokumenty musisz donieść oraz w jakim czasie. Jeszcze tylko kilka fotek i możesz ogłosić całemu światu, gdzie spędzisz najbliższe wakacje!

 

Nie udało mi się otrzymać miejsca pracy

Jeśli nie udało Ci się tym razem, nic straconego. Po pierwsze pamiętaj, że Twoja aplikacja, którą wydrukowałeś jest w systemie i wszyscy Dyrektorzy, którzy nie przyjechali do Polski ciągle szukają swoich przyszłych pracowników w tradycyjny sposób. Nie przejmuj się, bo kilka dni po Targach możesz otrzymać maila, że dostałeś placement i lecisz do Stanów! Poza tym w lutym w Warszawie również odbędą się Targi Camp America specjalnie dla tych, którzy nie otrzymali jeszcze miejsca pracy. Informacje o nich otrzymasz wkrótce. Póki co skup się na krakowskich, które są zdecydowanie większe i łatwiej na nich o placement.

Zaraz po Targach daj mi znać jak Ci poszło. Napisz wiadomość na fanpage i podziel się ze mną dobrą nowiną! A nawet jeśli tym razem się nie udało, również czekam na Twoją wiadomość. Razem zobaczymy co można jeszcze zrobić, żebyś najbliższe wakacje spędził w Ameryce, dzięki elektronicznemu systemowi rekrutacji.

Najczęściej zadawane pytania

Co z moim poziomem angielskiego?

Aplikując na program Campower Twój angielski powinien być po prostu taki, żebyś się dogadał. Jeśli w kuchni dostaniesz polecenie, żeby podać talerz albo łyżkę, musisz wiedzieć co powinieneś zrobić. Uwierz mi, Twój angielski jest lepszy niż Ci się wydaje. Samemu ledwo potrafiłem złożyć zdania, a mimo to udało mi się i ostatnie wakacje spędziłem w Stanach. Dyrektorzy wiedzą, że język angielski nie jest naszym językiem ojczystym i nie posługujemy się nim na co dzień, dlatego nawet jeśli jesteś z gramatyką na bakier, nic nie szkodzi. Po Targach będziesz mieć jeszcze kilka miesięcy na podszlifowanie angielskiego, a poza tym Kali jeść, Kali pić też da się zrozumieć.

Natomiast jeśli chcesz opiekować się dziećmi, Twój angielski powinien być na poziomie komunikatywnym. Wiadomo, że nie będziesz mówił jak native speaker, ale warto być językowo przynajmniej na poziomie matury rozszerzonej.

Chcę jechać z drugą osobą, czy jest to możliwe?

Przy wypełnianiu formularza zgłoszeniowego na Targi Camp America Kraków znajdziesz pole do zaznaczenia, że chcesz przyjść z drugą osobą. Podaj w odpowiednim polu jej imię i nazwisko. Pamiętaj, że tamta osoba również musi wypełnić formularz zgłoszeniowy i otrzymać zaproszenie! Podczas uzupełniania aplikacji nie ma takiego okienka, żeby zaznaczyć, że chce się jechać z kimś. Dlatego też Targi Camp America w Krakowie są najlepszym i praktycznie jedynym możliwym miejscem, gdzie możecie otrzymać miejsce pracy we dwójkę. W przypadku zaznaczenia drugiej osoby, poinstruuj ją, aby również zaznaczyła mnie jako swojego konsultanta, który zachęcił Was do uczestnictwa w Targach Camp America 2018.

Nie mam jeszcze paszportu. Czy mogę wziąć udział?

Tak, jak najbardziej. Jeśli nie masz wyrobionego paszportu, czy też uległ przedawnieniu, bez obaw możesz wziąć udział w Targach Camp America w Krakowie. Powinieneś jednak jak najszybciej złożyć wniosek o niego, ponieważ będzie niezbędny przy wizycie w Konsulacie w sprawie wizy.

Mam nadzieję, że rozjaśniłem wszystkie Twoje wątpliwości. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, po prostu napisz do mnie na fanpage, możesz też napisać maila lub zadzwonić na podane poniżej dane. Nie zapomnij wysłać mi wiadomości, że zaznaczyłeś mnie jako swojego konsultanta, który zachęcił Cię do uczestnictwa w Targach. W zamian otrzymasz ode mnie pomoc jak krok po kroku wypełnić aplikację oraz otrzymasz cenne wskazówki co do samej rozmowy z Dyrektorami oraz kilka innych ważnych porad. Mam nadzieję, że widzimy się na Targach!

Karol Rajda

Fanpage:

http://www.facebook.com/hulajnogapnm/

E-mail:

karol.rajda@campamerica.pl

Nr telefonu:

886 577 140

Instagram:

@hulajnogapieklaniema.pl

Blog:

http://www.hulajnogapieklaniema.pl

Dodaj komentarz